Muhtelif Sebze

Halkbank Kültür ve Yaşam / Enginar
Halkbank Kültür ve Yaşam / Enginar

Çok eğlendim. Muhtelif sebze! Bahsetmiştim daha önce, henüz kendi tarlamızda enginar yetiştirmiyoruz. Geçmiş başarısızlıklardan dersimizi aldık. Öğrendik ve enginar çıraklığı yapıyoruz. Daha eğlenceli zira sıkılınca, yorulunca kaçıp gidebiliyoruz. Dün faturada bir ibare dikkatimi çekti. Muhtelif sebze! Neden güldüm bu kadar anlamıyorum ama hoşuma gitti. Bilumum tamirat işleri yapılır, muhtelif sebze itina ile satılır.

Aldıklarımıza bakıyorum enginar, enginar, enginar, şevketi bostan, bal kabakları, bakla, arap saçı, pırasa… Muhtelif zerzevat yani. Daha modern hali ile muhtelif sebzeler. İstanbul Beykoz semtinde mahalle bile var. Zerzevatçı Mahallesi!

İnanın böyle bir ilgi beklemiyorduk. Siteyi açalı on gün olmasına rağmen gelen siparişlere şaştık. Yıllarımı e-ticaret siteleri ile geçirdim, halen de devam ediyorum bu işlere. Ben böyle hızlı bir satış görmedim. Ticari teamüllere aykırı resmen. Hazırlıksız yakalandık. Neyse ki Safiye pratik, benim gibi takıntıları bulunmuyor. Tüm siparişlere yetiştik. Reklam yayınlarını durdurduk.

Tamam fikir güzel, tüm işlerimizi yaptıktan sonra bile boş vakit fazlamız vardı. Kabul ediyoruz ama böyle bir tempoya da hazır değilmişiz. Boş boş oturup sıkılacağımıza sevdiğimiz bir işi yapalım istemiştik. Bir kaç gün ara vereceğiz. Bu arada hazırlıkları tamamlamış oluruz. Pek çok eksiğimizi not ettik.

Muhtelif sebze satmak kolay değil azizim. Bu sebzelerin arasında İstanbul geldi aklıma. Gidelim biraz da orada kalalım fikrini evirdim, çevirdim kafamda. Dostları arayıp İzmir’e gelsenize diyip bu fikri bir kenara attım. İzmir’e gelmeyen Bodrum’a gelsin. Hepi topu üç saate kalmaz Bodrum’dayız.

Enginar ve diğer Ege yöresi zerzevatları hakkında daha çok bilgi paylaşmak istiyoruz. Şimdiden yazayım baki kalsın. Her bahsettiğimiz ürünü bu siteden temin edemeyeceksiniz. Enginar çeşitlerini bir bir bir size de aktaralım istedik. Bilgi eksiğimizi tamamlamak maksadı ile sanal alemde dolaşmaya başladık. Halkbank Kültür ve Yaşam sahifesine ulaştık. Görselleri ve yazıyı pek beğendik. Bir görseli aşırdım. Kaynak gösterirsem günahı olmazmış diye kendimi teselli ettim. Halkınbankası telif isterse ben de halkım diye bir adım öne çıkarım dedim. Yaparım! Sırıtan sarı kafa kullanmak geldi içimden. Kullandım farz edelim.

Bir göz atın yazıya ve görsellere, hele o enginarlı gelin çiçeği. Çok ilginç. Buyrun şöyle alalım.

Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim. Sitenin ana sahifesine gidin, şöyle bir kaydırın ekranınızı. İlginizi çekecek bir konu bulacağınızdan eminim. Pek güzel olmuş, emeği geçenlere teşekkür edelim: https://kulturveyasam.com

Yazdıklarımı okuyan (okuyormuş birileri a aaa) bir enginar sever üşenmemiş yazmış. Metinler arasında paylaştığım video bağlantılarını nereden bulursun öyle, güzeller demiş. Hususen aramıyorum ki. O anda elde ne varsa paylaşıyorum. Misal şu anda bu var!

Sevgi ile afiyetle!

Yayım tarihi
Günlük olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.